Erasmus+ KA131-HED-2021 procedura wyjazdow :: Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Procedura realizacji wyjazdów pracowników w ramach programu Erasmus+ KA131-HED-2021

Postanowienia ogólne


Zasady dotyczą działania STT - wyjazdy pracowników w celach szkoleniowych

 

Pracownik zobowiązany jest samodzielnie nawiązać kontakt z instytucją zagraniczną w której chce odbyć szkolenie w ramach Programu ERASMUS+

 

Wszelkie kwestie związane z planowaniem i organizacją podróży, np. ustalenia dot. Porozumienia o programie szkolenia, zakup biletu, rezerwacja hotelu, wykupienie ubezpieczenia leżą w gestii pracownika wyjeżdżającego zwanego dalej „Uczestnikiem".

 

Standardowy finansowany okres pobytu pracownika IMIM w instytucji przyjmującej wynosi 2-6 dni roboczych. Dopuszczalne są pobyty trwające maksymalnie do 2 miesięcy, jednak wtedy finansowanie z funduszy UE programu Erasmus+ przyznawane jest na maksymalnie 7 dni i połączone jest z dofinansowaniem zerowym na resztę pobytu.

W celu uzyskania dodatkowego dofinansowania z programu Erasmus+ z tytułu niepełnosprawności, należy skontaktować się z Administratorem programu

 

Pobyt pracownika w instytucji goszczącej musi rozpocząć się i zakończyć w okresie od 27.05.2022 r. do 20.10.2023 r.

 

Pracownik wyjeżdżający na stypendium musi samodzielnie ubezpieczyć się. Ubezpieczenie obejmuje co najmniej ubezpieczenie zdrowotne, odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobytu w instytucji goszczącej. Konieczne jest także uzyskanie dokumentu uprawniającego do korzystania z opieki zdrowotnej na terytorium UE.

 

Dokumenty mające zastosowanie do realizacji wyjazdów w ramach programu ERASMUS+ są dostępne na stronie internetowej Instytutu www.imim.pl w zakładce → ERASMUS+



Przed wyjazdem


1. Uczestnik mobilności (pracownik IMIM PAN- zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub umowy o dzieło) ma obowiązek wypełnić i złożyć wniosek wyjazdowy w sekretariacie
IMIM PAN

 

2. Po zakończeniu etapu kwalifikacji, Uczestnik ma obowiązek dostarczyć do Administratora Programu ERASMUS+:


·     Porozumienie o Programie Szkolenia (Mobility Agreement - Staff Mobility For Training) zatwierdzone przez Dyrektora IMIM PAN oraz przedstawiciela instytucji przyjmujÄ…cej (w wersji elektronicznej oraz wydrukowane i podpisane dokumenty) (zaÅ‚Ä…cznik D)

·        WypeÅ‚nionÄ… przez Uczestnika umowÄ™ finansowÄ… - w wersji elektronicznej. W umowie należy wypeÅ‚nić rubryki zaznaczone na żółto (czerwone pola wypeÅ‚nia Administrator) (zaÅ‚Ä…cznik E)

 

Administrator przygotowuję kompletną umowę finansową pomiędzy Uczestnikiem i IMIM PAN.

 

Wypłata stypendium przelewem na rachunek bankowy Uczestnika (walutowy EUR), następuje po podpisaniu umowy przez Uczestnika oraz Dyrektora IMIM. Przekazanie stypendium uwarunkowane jest zaakceptowaniem przez pracownika wszystkich warunków umowy.

 

 

Po powrocie


W ciągu 7 dni roboczych Uczestnik ma obowiązek dostarczyć do sekretariatu potwierdzenie uczestnictwa w działaniu za granicą w formie zaświadczenia podpisanego przez organizację przyjmującą z podaniem:


·         imienia i nazwiska uczestnika,

·         celu dziaÅ‚ania za granicÄ…

·         daty rozpoczÄ™cia i zakoÅ„czenia (wzór oÅ›wiadczenia - zaÅ‚Ä…cznik F)


Uczestnik zobowiązany jest także, do wypełnienia ankiety wygenerowanej przez system „Beneficiary Module", którą otrzyma mailem.

 

Ponadto w Sekretariacie IMIM PAN należy złożyć sprawozdanie z wyjazdu zagranicznego.